Produktbeskrivning
Temporära barntatueringar med tandmotiv framtagna för att användas som belöning eller give-away till barn i kliniska miljöer, exempelvis hos tandläkaren.
Förpackningen innehåller totalt 144 stycken tatueringar med sex olika motiv. Bilderna föreställer tänder i olika utföranden och stilar för att erbjuda variation. Tatueringarna är vattenlösliga, vilket gör dem enkla att applicera på huden med hjälp av vatten och en fuktad trasa eller svamp.
Då tatueringarna är av tillfällig karaktär försvinner de gradvis av sig själva, men kan även tvättas bort vid behov. De är särskilt anpassade för att fungera som en liten gåva efter genomförd undersökning eller behandling för att bidra till en positiv patientupplevelse.
Specifikationer:
Antal per förpackning: 144 st
Antal motiv: 6 olika
Typ: Temporär tatuering
Egenskap: Vattenlöslig och avtvättbar