DENTALRINGEN AB, EN DEL AV DENTALMARKNADEN I 20 ÅR. GRUNDAT 2005
Dentalringen logotyp
Logga in

Webpris

Eveflex Technik Polerare 712 Hst 10st

Medium, NEM Alloys, Precious Metal

Artnr: 241585TillverkareEVE Ernst Vetter GmbHTillv. artnr4712X010
125,10 kr
139,00 kr

Exkl. moms

Ej i lager (Beställningsvara. Skickas normalt inom 14 vardagar, Ej returrätt)

Specifikationer -

ProduktgruppPolerare Tekniker
Artnr: 241585
Eveflex Technik Polerare 712 Hst 10st

Produktbeskrivning

Eveflex Technik Polerare 712 Hst är ett polerverktyg avsett för effektiv ytbearbetning av NEM-legeringar och ädelmetaller. Denna polerare har en medelgrov kornstorlek, vilket gör den lämplig för en rad olika poleringsapplikationer där en jämn yta eftersträvas. Produkten är designad för att uppnå goda resultat på de specificerade materialtyperna. Förpackningen innehåller tio stycken polerare. Specifikationer: Kornstorlek: Medium Användningsområde: NEM-legeringar, ädelmetaller Antal: 10 stycken

Om oss

Dentalringen AB grundades 2005 i Västra Frölunda, Göteborg. I början var tandtekniker vår huvudkundgrupp men snart utökades sortimentet till att även täcka tandläkarklinikers hela behov. Vi är idag en väletablerad depå på dentalmarknaden men vi fortsätter att utveckla både webshop och oss för att hela tiden nå upp till våra kunders krav och behov.

Nästan alla som väljer Dentalringen för sina förbrukningsinköp sparar pengar. För att få en exakt uppgift om hur mycket man kan spara gör vi gärna en kostnadsfri analys. Kontakta vår kundtjänst för mer information.

Kontakta oss

info@dentalringen.se
031 - 711 95 50

Öppettider:
Måndag - Torsdag
08:00 - 16:00
Fredag
08:00 - 15:00


Dag före röd dag/midsommar/nyår
08:00 - 13:00
Sommartider v. 28-32
10:00 - 15:00
23 december håller vi stängt

Avvikande öppettider kan förekomma