DENTALRINGEN AB, EN DEL AV DENTALMARKNADEN I ÖVER 20 ÅR. GRUNDAT 2005
Dentalringen logotyp
Logga in

Webpris

IPS e.max Ceram Transpa Incisal2 100g

Artnr: 09637TillverkareIvoclar Vivadent GmbHTillv. artnr605515
2 898,00 kr
3 220,00 kr

Exkl. moms

Få i lager

Specifikationer -

Färg2
Förpackningsinnehåll20 g förpackning
ProduktgruppPorslin
Artnr: 09637
IPS e.max Ceram Transpa Incisal2 100g

Produktbeskrivning

IPS e.max Ceram Transpa Incisal 2 är en fluoriserande och opaliserande skiktkeram för framställning av incisala kanter och ocklusala ytor. Materialet uppvisar hög stabilitet och goda modelleringsegenskaper för detaljrik skiktning. De translucenta egenskaperna är framtagna för att återge naturliga transparenta områden med hög precision. Keramen är anpassad för användning inom IPS e.max-systemet och matchar VITA-skalan. Specifikationer: Material: Keram Typ: Transpa Incisal Färg: 2 Vikt: 100 g

Om oss

Dentalringen AB grundades 2005 i Västra Frölunda, Göteborg. I början var tandtekniker vår huvudkundgrupp men snart utökades sortimentet till att även täcka tandläkarklinikers hela behov. Vi är idag en väletablerad depå på dentalmarknaden men vi fortsätter att utveckla både webshop och oss för att hela tiden nå upp till våra kunders krav och behov.

Nästan alla som väljer Dentalringen för sina förbrukningsinköp sparar pengar. För att få en exakt uppgift om hur mycket man kan spara gör vi gärna en kostnadsfri analys. Kontakta vår kundtjänst för mer information.

Kontakta oss

info@dentalringen.se
031 - 711 95 50

Öppettider:
Måndag - Torsdag
08:00 - 16:00
Fredag
08:00 - 15:00


Dag före röd dag/midsommar/nyår
08:00 - 13:00
Sommartider v. 28-32
10:00 - 15:00
23 december håller vi stängt

Avvikande öppettider kan förekomma