DENTALRINGEN AB, EN DEL AV DENTALMARKNADEN I ÖVER 20 ÅR. GRUNDAT 2005
Dentalringen logotyp
Logga in

Webpris

Elipar S10 Ljusledare 3mm

Artnr: 208076TillverkareSolventum CorporationTillv. artnr76959
2 777,60 kr
3 472,00 kr

Exkl. moms

Ej i lager (Beställningsvara. Skickas normalt inom 14 vardagar, Ej returrätt)

Specifikationer -

Förpackningsinnehållstyck
ProduktgruppHärdljuslampa
Artnr: 208076
Elipar S10 Ljusledare 3mm

Produktbeskrivning

Elipar S10 Ljusledare 3mm är en komponent designad för att användas med Elipar S10 LED härdljuslampa. Den underlättar en precis och effektiv leverans av ljus för dentala härdningsprocedurer. Denna ljusledare, med en diameter på 3 mm, är ett tillbehör avsett för dentala yrkesverksamma som använder Elipar S10 LED härdljussystem. Den säkerställer att det emitterade ljuset effektivt kanaliseras till restaureringsplatsen, vilket bidrar till tillförlitlig polymerisation av dentala material. Dess design är anpassad för att integreras sömlöst med härdljuslampan, vilket ger en konsekvent och fokuserad ljusutgång för optimala behandlingsresultat. Specifikationer: Diameter: 3 mm Funktion: Ljusledning Kompatibilitet: Elipar S10 LED härdljuslampa Bransch: Dental

Om oss

Dentalringen AB grundades 2005 i Västra Frölunda, Göteborg. I början var tandtekniker vår huvudkundgrupp men snart utökades sortimentet till att även täcka tandläkarklinikers hela behov. Vi är idag en väletablerad depå på dentalmarknaden men vi fortsätter att utveckla både webshop och oss för att hela tiden nå upp till våra kunders krav och behov.

Nästan alla som väljer Dentalringen för sina förbrukningsinköp sparar pengar. För att få en exakt uppgift om hur mycket man kan spara gör vi gärna en kostnadsfri analys. Kontakta vår kundtjänst för mer information.

Kontakta oss

info@dentalringen.se
031 - 711 95 50

Öppettider:
Måndag - Torsdag
08:00 - 16:00
Fredag
08:00 - 15:00


Dag före röd dag/midsommar/nyår
08:00 - 13:00
Sommartider v. 28-32
10:00 - 15:00
23 december håller vi stängt

Avvikande öppettider kan förekomma